Runt Sverige (samt även på vissa ställen utomlands) har vi också SMC-ambassadörer. Du kan kontakta den ambassadör som befinner sig närmast där du bor för mer information och hjälp angående Svensk Magisk Cirkel. Kontaktuppgifter till våra ambassadörer hittar du här:

Svensk Magisk Cirkel har ambassadörer spridda över landet. Ambassadörerna är de lokala representanterna för SMC runt om i Sverige. De verkar som kontaktperson för SMC på lokalnivå för både medlemmar och styrelse samt hjälper till med medlemsansökningar och mycket annat. Har du några frågor om trolleri, Svensk Magisk Cirkel, undrar hur man blir medlem eller något annat trollerirelaterat, så är du välkommen att höra av dig till den SMC-ambassadör som bor närmast.

Ambassadörer

Askim

Ingvar ”Hodé” Holmander
Svartmossevägen 43,
436 39 Askim
Tel: 031-28 75 49
E-post: ingvar.holmander@gamma.telenordia.se

Domsjö

Hans-Ivar ”Hivaro” Gjersvold
Marknadsvägen 16
892 34 Domsjö
Tel: 0660-510 87
Mobil: 070-300 29 89
E-post: hansivar@gjersvold.se

Eskilstuna

Carl ”TrollCarl” Tillenius
Intagsgatan 8A
633 50 Eskilstuna
Tel: 016-126912
Mobil: 0703-06 94 32
E-post: info@trollcarl.nu

Falkenberg

Jan Wolfhagen
Rösesvägen 10
311 38 Falkenberg
Mobil: 0705-274100
E-post: jan@wolfhagen.se

Höganäs

Jonas ”Jozima” Ziegler
Frihamnsgatan 10
263 39 Höganäs
Tel: 042-34 32 05
Mobil: 070-717 71 35
E-post: jonas@jozima.se

Ljungbyholm

Mikael ”Illusionisten Mike” Lovestedt
Loversbrovägen 7
388 96 Ljungbyholm
Tel: 0480-373 37
Mobil: 070-444 31 30
E-post: mike@illusionisten-mike.nu

Luleå

Bruno ”Mr Bruno” Ekberg
Trollstigen 12
972 51 Luleå
Tel: 0920-156 29
Mobil: 070-601 56 29
E-post: bruno.ekberg@home.se

Stockholm

Robert Söderblom
S:t Eriksgatan 52, 2tr
112 34 Stockholm
Tel: 08-654 13 35
Mobil: 070-678 96 69
E-post: robert.soderblom@bredband.net

Torslanda

Nils Olof ”Niels Carno” Karlsson
Vårbäcksvägen 7 E
423 33 Torslanda
Tel: 031-56 21 25
E-post: carno.show@telia.com

Växjö

Per Klasson
Lillegårdsvägen 4
352 50 Växjö
Tel: 0470-66966
Mobil: 070-537 16 29
E-post: per.klasson@camouflage.org

New York, USA

Petter Kolm
E-post: petter.kolm@gmail.com